מהם היתרונות של התקנת חיפוי זכוכית למטבח לעיצוב הבית

בניגוד לבנייה בעבר, אשר הרחיקה את המטבח מעיני באי הבית ודייריו, הבנייה המודרנית מושתתת על האמונה שהמטבח הוא חלק אינטגרלי מן הבית, וככזה, הוא ראוי להיות גלוי לעיני כול. לכן, בכלל תחום עיצוב המטבחים צבר תאוצה משמעותית במהלך שני העשורים האחרונים. חיפוי זכוכית למטבח מאפשר לבעלי מטבחים מודרניים – חדשים וישנים להעניק למטבח את אותו מראה אקסקלוסיבי שמאפיין את השימוש בזכוכית. שפע העיצובים הקיימים לעיצוב הזכוכית מאפשר להתאים את החיפוי לקו העיצובי של כל המטבח ואף לקו העיצובי של החלל המרכזי, הכולל את המטבח, פינת האוכל והסלון. כמו כן, לחיפוי זכוכית למטבח יש יתרון עצום על פני חיפויים אחרים, בשל היותו מזכוכית. תכונותיה הטבעיות של הזכוכית הופכים אותה לעמידה ללכלוך בהשוואה לקרמיקה למשל, וכן לקלה במיוחד לניקוי גם כאשר היא מתלכלכת. לתכונותיה הטבעיות של הזכוכית מצטרפת העובדה שחיפויי זכוכית למטבח עשויים מיריעת זכוכית אחת אחידה, אשר מותקנת לאורך כל הקיר.

לפיכך, החיפוי מונע אפשרות של הצטברות לכלוך בחריצים, כפי שקורה לעתים קרובות כאשר מדובר בחיפוי באמצעות אריחי קרמיקה או שיש. כך, קירות המטבח אינם מתלכלכים בקלות, וגם אם ניתזים מים, שמן או חומרים אחרים על החיפוי, ניתן פשוט להסירם באמצעות מטלית ובמקרה הצורך באמצעות מעט חומר ניקוי המתאים לניקוי זכוכית.

חיפוי זכוכית למטבח

מה שהתחיל בתור שיטה חדשה לשמירה על מראה המטבח, הפך זה מכבר לאופנה סוחפת. השימוש בחיפוי זכוכית לקיר המטבח וחדר האמבטיה הופך אט אט לעובדה בשטח. כל זאת למה? נשמח להסביר לכם על כך ועוד במאמר שלפניכם.

מהו חיפוי זכוכית למטבח

חיפוי זכוכית למטבח הינו אחד האמצעים היעילים והפופואריים ביותר כיום לעיצוב המטבח, לחידושו ולאחזקתו. חיפוי הזכוכית עשוי מזכוכית מחוסמת איכותית וחזקה, ומותקן בדרך כלל על הקיר אשר מעל שטחי עבודה, כגון הכיור ו/או הכיריים. באופן זה משמש החיפוי למטרות אסתטיות ויישומיות כאחד, כאשר הוא מותאם להגן על הקיר מפני נזקי לחות, שמן ושפריצים של אוכל, ואף אדי בישול ועשן.

חיפוי הזכוכית, כאמור נושא תפקיד אסתטי בנוסף לתפקיד היישומי. לכן, ניתן להזמין אותו בשלל עיצובים, ולבחור למשל בית חיפוי מזכוכית חלבית וחיפוי זכוכית שקופה. באמצעות חיפוי מזכוכית חלבית, ניתן לשדרג ולשפץ מטבחים ישנים ולהסתיר פגמים הקיימים באריחי הקיר. החיפוי מגן על הקיר מפני נזקים נוספים ובו זמנית מעניק למטבח מראה חדש. במטבחים חדשים, ניתן להשתמש בחיפוי זכוכית שקוף, וכך להתגאות באריחי הקיר המעוצבים ולשמור עליהם מפני הנזקים האופייניים לחיפויי קיר המטבח.