תריסים הם פתרונות הצללה שהשימוש בהם הכרחי במדינתנו שטופת השמש. ועדיין, למרות שהשימוש בתריסים נועד למנוע את חדירת קרני השמש הלוהטות לביתנו, פעמים רבות אנו מעוניינים דווקא במצבי הביניים ובאפשרות לשלוט בצורה טובה יותר בעוצמת קרני השמש. תריס חשמלי שלב אור עושה זאת בצורה אידיאלית והוא מחליף אט-אט את התריסים החשמליים הקלאסיים שכולנו מכירים. בשורות הקרובות נלמד על תריס זה, יתרונותיו והסוגים השונים.

תריס חשמלי שלב אור – במה בדיוק מדובר?

תריסים מגיעים במגוון צורות ודגמים ומטרתם היא חסימה מלאה או חלקית של קרני השמש החודרות מבעד לחלונות. חסימת קרני השמש נועדה למנוע סינוור (למשל, בעת ישיבה מול הטלוויזיה) ובעיקר למנוע את חימום הבית ולעזור בהפחתת הוצאות האנרגיה המופנות למיזוג. תריס חשמלי שלב אור הינו תריס גלילה חשמלי שפותר את הבעיה על הצד הטוב ביותר. בעת הרמה הוא פשוט נגלל אל תוך כיס ייעודי ובעת הורדה הוא נפרס בצורה אנכית וישרה וחוסם את קרני השמש. ההבדל לעומת תריסי הגלילה הרגילים טמון בכך שתריס חשמלי שלב אור כולל את האפשרות למרווח גדול יותר בין השלבים השונים, כך שיש חופש פעולה רב יותר בוויסות אור השמש.

תריס חשמלי שלב אור

מהו היתרון של תריסים חשמליים שלב אור?

כאמור, תריס השלב אור מאפשר גמישות רבה יותר ל- "משחק" בוויסות חדירת אור השמש בהתאם תרחישים שקשורים לחיי היום יום שלנו. המרווח בין השלבים השונים יכול להתארך עד לכדי 2 ס"מ (!) בעת ההרמה, כך שניתן לאפשר חדירת אור בעוצמות שונות מבלי לפתוח את התריס עד הסוף, עניין נוח ביותר בעת ישיבה אל מול הטלוויזיה, קריאת ספר וכו'. תריס חשמלי שלב אור מציע גם יתרון נוסף בעקבות מבנהו המיוחד והוא חדירת אוויר. בעוד בתריסים חשמליים רגילים ניתן לבחור רק בין מצב סגור לבין מצב פתוח בגובה פתיחה שונה, הרי שמנגנון השלב אור מאפשר לשמור את התריס במצב סגור ועדיין ליהנות מחדירת אוויר ושמש מבלי להרים אותו כלל וכלל. פשוט מושלם!

תריס שלב אור

תריס חשמלי שלב אור – סוגים שונים לבחירתכם

את תריסי שלבי האור החשמליים ניתן לחלק למספר סוגים בהתאם לפרמטרים הבאים :

  • סוג החומר – תריס חשמלי שלב אור עשוי להיות מורכב מחומרים שונים וביניהם האלומיניום (איכותי ביותר), PVC והפלסטיק. ככל שהחלון או דלת ההזזה חשופים יותר לשמש (למשל, חלונות מערביים או מזרחיים) כך יש להעדיף את האלומיניום מפאת העמידות.

  • מרווח בין שלבים – כאמור, עד 2 ס"מ אך ישנם ערכי ביניים.

  • חתך רוחב הפרופילים – עבור מפתנים קטנים ניתן להשתמש בשלבי בעלי חתך של 45 מ"מ וככל שהפתח גדול יותר כך ניתן להגיע גם עד 61 מ"מ.

מאחר ומדובר בתריסים חשמליים חשוב מאוד להתקשר עם ספק בעל מוניטין על מנת שיוכל להתאים עבור משקל התריס את המנוע המתאים לו ביותר, לשמירה על אורך החיים של המוצר ולשימוש בטוח.