חלונות הבית שמשמשים אותנו לאוורור והסתכלות מידי פעם אל הנוף, מהווים בסופו של דבר גם נקודת תורפה בכל הקשור ליכולות מיזוג הבית. בישראל שטופת השמש הם מחממים את הבית ואף מעבירים דרכם קרני אור חזקות שמפריעות לחיים התקינים בבית לעיתים רבות מדי. צלון חיצוני חשמלי נאסף הפך בשנים האחרונות לפתרון הטוב ביותר לבעיות אלו וכאן נלמד ממה הוא עשוי, כיצד הוא פועל ומהם היתרונות המעולים שהוא מספק לבעליו.

צלון חיצוני חשמלי נאסף – במה בדיוק מדובר?

צלונים נאספים חיצוניים הם פתרונות הצללה ייעודיים שמאוד מזכירים את התריסים הוונציאניים, אך הם הרבה יותר איכותיים מהם. צלונים אלה פועלים ממש כמו תריס ונציאני שכן הם כוללים שלבים שנפתחים ונסגרים בזווית של בין 90 ל- 180 מעלות וניתן להרים ולהוריד אותם לפי הצורך ובהתאם לגובה הנדרש. לעומת התריסים הוונציאניים, הצלון הנאסף מותקן בחלק החיצוני לחלונות ולא הפנימי וכולל מנוע חשמלי שמווסת את אפשרויות ההסטה.

תריס אלומיניום נאסף

ממה מורכב הצלון?

צלון חשמלי חיצוני מורכב ממספר אלמנטים :

  • מנוע – המנוע הוא חלק חשוב מאוד בצלונים אלו והוא פועל בשני מנגנוני הסטה. המנגנון הראשון הוא הרמת והורדת השלבים והשני הוא הזזה שלהם בכל קשת הזוויות מ- 90 (מצב סגור) ועד 180 מעלות לקרקע במצב הפתוח. המנוע הינו חשמלי, אינו דורש הספק גבוה מדי וניתן לשלוט בו באמצעות כפתורים או שלט רחוק בדגמים החדישים יותר.
  • שלבים – השלבים הם אלו שבולמים את קרני האור ומווסתים את כניסתן ואת חדירת הרוח לבית דרכם. צלון חיצוני איכותי יכלול שלבים עשויים מסגסוגות אלומיניום חזקות במיוחד שאינן רגישות לשינויי טמפרטורה ורטיבות.
  • מיתרים – הם אלו האלמנטים שמתווכים בין המנוע לשלבים והם תומכים בהרמה ובסיבוב.

צלון חשמלי חיצוני איכותי יגיע עם מנוע חזק ואחריות של 4 שנים לפחות. הוא יכלול שלבים מאלומיניום איכותי במגוון צבעים לבחירה ומיתרים חזקים העמידים בפני קרינת UV שיכולים לעבור עשרות אלפי ואף למעלה מכך של מחזורי שימוש.

צלון חיצוני חשמלי נאסף – האם זה באמת כל כך כדאי?

מי שבוחר להתקין בביתו  צלון חיצוני חשמלי נאסף למעשה בוחר בפינוק אמיתי וחיסכון אדיר במשאבי האנרגיה במיזוג הבית. השלבים של כל צלון חיצוני מקנים מגוון רחב של אפשרויות לוויסות קרני השמש והרוח דרכם ובמצב סגור הם מסננים כמעט לגמרי את השמש היוקדת. יתרון ברור נוסף שיש לצילונים אלו הוא העיצוב, עם מגוון של צבעים לבחירה ומראה אסתטי שמקשט כל בית ומשרד. לעומת תריסים חשמליים כבדים, צלונים נאספים אינם דורשים התקנה מסובכת, הם מותקנים כאמור בחלק החיצוני (ועל כן ניתנים להתקנה בכל פתח) ואינם דורשים הכנות מסובכות לשם ההתקנה. במילים אחרות, מדובר בפתרון קסם וארוך טווח להצללה איכותית ומעוצבת היטב.