תריס חשמלי ידוע כאחד מפתרונות ההצללה הנפוצים ביותר. בלחיצת כפתור התריס מורם לגובה הרצוי ובלחיצה נוספת מורד, לפי הצורך. התריסים החשמליים עשויים ממגוון חומרים כגון אלומיניום, פלסטיק ופולימרים אחרים והם נגללים אל תוך ארגז מיוחד בזמן ההרמה. במרבית המקרים אותו הארגז מהווה הפרעה אסתטית משמעותית לעיצוב הבית וכאן נלמד על מספר פתרונות יעילים להסתרתו והפיכת ביתכם למקום אסתטי בהרבה.

הסתרת תריס חשמלי באמצעות גבס

ללא הסתרה הארגז שמחפה על גלילת התריסים החשמליים בבית נראה כמעין בליטה בקיר, אולי אפילו כמו מזגן בצורה של תיבה והמראה שנוצר הוא אינו אסתטי בעליל. אחת האפשרויות הנפוצות היא להסתיר את הארגז באמצעות גבס וע"י כך להפוך אותו למעין חלק מהקיר, לצבוע אותו ולהפוך אותו לאסתטי ומרשים. יחד עם זאת, יש לקחת בחשבון שאומנם באמת מדובר בפתרון שמבצע את פעולת ההסתרה בצורה הטובה ביותר, אך עדיין אין מדובר בפתרון האולטימטיבי. מדוע? מאחר ובמידה ויהיו בעיות עתידיות במנגנון ויהיה צורך להגיע אל תוך ארגז הגלילה, לא תהיה ברירה אלא לשבור את לוחות הגבס ולהרוס אותם ולהזדקק להזמנת לוחות ושירות מחדש. חיסרון נוסף של ארגז תריס סמוי על בסיס גבס הוא בידוד שאינו מיטבי מפני חדירת אוויר מבחוץ, במיוחד אם מבצעים בו ניסיונות לנקודות גישה באמצעות צירים וידיות.

ארגז תריס סמוי – אופן ארט

על מנת להסתיר את תריס גלילה חשמלי בצורה הטובה ביותר, מומלץ מאוד לבחור בשיטת האופן ארט. מדובר בחיפוי של איזור הגלילה שיכול להתבצע בצורה חזיתית, פינתית ואפילו אופקית כאשר החיפוי עצמו עשוי מפרופילי אלומיניום. הפתרון מציע גישה ישירה לארגז ולמנוע מבלי להזדקק לשבירת המרכב ויחד עם זאת ליצור בידוד ברמה גבוהה כך שלא יחדור אוויר מבחוץ, לא תיווצר הפרעה למיזוג הבית ובזבוז משאבי אנרגיה ובתוך הבית לא ישמעו שריקות הרוחות, תופעה ידועה בארגזים שאינם נסתרים. יתרון נוסף שניתן לייחס לטכניקה מיוחדת זו ושימוש באלומיניום הוא האפשרות לחפות גם את הארגז הנסתר באלמנטים נוספים כך שיכולות עיצוב הבית ממוקסמות ככל שניתן. ניתן לצבוע את הארגזים הנסתרים בכל צבע ולחפות אותם בבריקים, קרמיקה וכל חומר אחר שעולה על דעת המתכנן. לסיכומו של דבר, ארגז תריס סמוי על בסיס אופן ארט הוא בדיוק מה שאתם צריכים.

ארגז תריס סמוי אופן ארט

ניתן להשתמש בפתרון אופן ארט על כל פתח שהוא ולמעשה, משתמשים בשיטה זו גם בשביל הסתרת פתחי אוורור, פתחי שירות ותעלות שונות. המוצר אינו כולל צירים כלל וכלל והוא מאפשר פתיחה קלה בלחיצה. במקרים בהם מזג האוויר קר במיוחד, ניתן להוסיף בחלק הפנימי של הארגז הנסתר קלקר לבידוד נוסף והרי לכם ארגז תריס סמוי שיעשה את העבודה על הצד הטוב ביותר.