בימינו קל מאוד יחסית לשנים עברו להשיג אישורים עבור סגירת מרפסת. כך יוצא שאם אתם זקוקים לחדר נוסף בבית ויש לכם מרפסת, הרי שניתן בקלות להפוך אותה לחדר מגורים ושינה, חדר משחקים, מחסן, חדר עבודה או כל צורך אחר שיעלה. כפי שתבינו מייד, סגירת מרפסת עם אלומיניום היא הדרך המהירה ביותר לביצוע מבין האפשרויות הקיימות, ולה יתרונות נוספים שאותם נציג לפניכם בצורה מסודרת.

סגירת מרפסת עם אלומיניום – יתרונות החומר

האלומיניום נחשב למתכת נפוצה מאוד בכדור הארץ, ותכונותיו המופלאות הפכו אותו בשנים האחרונות לחומר המועדף ביותר לצרכי בנייה קלה, זאת בזכות מספר יתרונות ברורים:

  • קלות משקל – האלומיניום הוא חומר קל משקל ועל כן הוא אינו מכביד על הרצפה של המרפסת שאותה סוגרים (לעומת בטון) וכמו כן, קל מאוד להתקין אותו מבלי להזדקק לחומרי בנייה כבדים וקונבנציונאליים.
  • מהירות הקמה – מפאת תכונות החומר סגירת מרפסת עם אלומיניום הינה פעולה שמסתיימת תוך מספר ימים בודדים מרגע התחלת הביצוע.
  • חוזק – התקנה איכותית של מרפסות אלומיניום יוצרת מבנה חזק ביותר שעמיד בפני פגעי מזג האוויר ורוחות. החוזק מאפשר גם לתלות בחדר חפצים שונים ולא לגרום לקריסתו (למשל, מדפים).
  • תחזוקה – האלומיניום אינו מתחמצן ואינו דורש צביעה מחדש או כל פעולת תחזוקה שהיא.
  • איטום, בידוד ועמידות בפני אש – סגירת מרפסת באלומיניום מציעה יכולות איטום טובות מפני חדירת מים, בידוד משביע רצון מפני חום וקור וגלי קול (אקוסטיקה) וכמו כן, לעומת מרפסות מעץ, האלומיניום אינו דליק ועל כן עמיד בפני שריפות והתלקחויות למיניהן.
  • עיצוב – לאלומיניום מגוון רחב של עיצובים וסגנונות לרבות צבעים מגוונים שמאפשרים לתכנן את סגירת המרפסת המעוצבת ביותר, חדר לכל עניין ודבר בהתאם לצורך.

אין ספק כי מדובר בחומר פלא שמעבר ליתרונות אלו מתאפיין גם ביתרון עלות החומר, שכן הוא אינו יקר ומוזיל בצורה משמעותית את עלויות סגירת המרפסת.

השימוש באלומיניום בסגירת המרפסת – כיצד זה מבוצע בפועל?

לאלומיניום מספר תפקידי מפתח במבנה המרפסת הסגורה. במידה ומדובר במרפסת מקורה, תהליך הסגירה כולל את יישום הפרופילים לאורך הקירות האנכיים לכדי יצירת חלונות. כך נוצר מבנה שכולל חלונות מעוצבים בהתאם לתכנון (חלונות גדולים סגורים, חלונות נפתחים בחלוקה פנימית מרובה יותר וכו') וזהו המראה הקלאסי עבור סגירת מרפסת עם אלומיניום. בהקשר זה יש לציין כי הביקוש הרב יותר עבור פרופילי החלונות הינו האלומיניום הבלגי בעל רוחב החתך הדק והאלגנטי. כאשר מדובר במרפסת שמש שאינה מקורה, קיימים שני תפקידים נוספים לאלומיניום והם במבנה הגג והקורות התומכות. גג מרפסות מאלומיניום עשוי משני לוחות עבים שביניהם קלקר מבודד כאשר גג זה נתמך ע"י קורות אלומיניום עבות ביותר. המבנה הנוצר חזק ביותר כך שניתן אף לעמוד עליו ללא חשש, הוא מבודד היטב מפני העולם החיצון ודרכו עובר מרזב שמנקז את המים הניטחים בחורף או בעת ניקיון. ניתן אף להטמיע פתרונות הצללה שונים במרפסת הסגורה כגון תריסים מובנים בתוך החלונות ועוד.