אבק ולכלוך הם מנתו של כל מקום בבית עם הזמן – נסתר וחבוי ככל שיהיה. גם החלון בבית נפגע מהם. האבק מצטבר על הזגוגית, מגע היד מותיר עם השנים כתמים על המסגרת, וחתיכות לכלוך חודרות אל פנים חלקי המנגנון.

כחלק מרצוננו בבית נקי והיגייני, עלינו לדאוג לניקוי ולתחזוקתם של פתחים אלו. אולם חומרי ניקיון וציוד ניקוי מסוימים, כמו גם שיטות ניקוי אגרסיביות, עלולים להותיר פגמים ושריטות על אותם חלונות בלגיים יקרים ויפים, שכה טרחתם עבורם. לכן, אנו מביאים בפניכם מדריך זה, שיעזור לכם בתחזוקתם של חלונות אלומיניום וחלונות הבלגיים האחרים בביתכם, על מנת שתוכלו ליהנות מהם שנים ארוכות ומאושרות.

 

ניקוי הזגוגיות בחלונות בלגיים

נתחיל בחלק הבולט ביותר והחשוף ביותר בחלונות אלומיניום בכלל ובחלונות בלגיים בפרט, הוא הזגוגיות. במקרה זה, כל האמור לגבי טיפול נכון בזכוכית תקף גם כאן – הן מבחינת חומרי הניקוי (המתאימים למשטחי זכוכית) והן מבחינת האמצעי ליישומם. כלומר, הימנעו משפשוף שעלול לשרוט את הזכוכית, והעדיפו מטליות רכות על סקוץ'.

כדאי לדאוג לניגוב הזכוכית בחלונות בלגיים בתדירות גבוהה יחסית, שכן חלונות אלו הינם לרוב נטולי תריסים, ועל כן הזגוגיות שבהן חשופות עוד יותר להצטברות אבק, המסתיר את הנוף היפה שכה התאמצתם להבליט באמצעות מוצר זה.

 

ניקוי חלונות בלגיים ואלומיניום – הפרופילים

פרופילי האלומיניום שבמסגרת החלון גם הם נגישים עבורכם לניגוב ולניקוי, אולם כדאי לשים לב כיצד עושים אותם. גם פה הימנעו מגירוד ושפשוף אגרסיבי בסקוץ', והעדיפו מטליות רכות לחות. אם הכתמים מסרבים לרדת בעזרת שימוש במים בלבד, נסו חומרי ניקיון ייעודיים לחלקי אלומיניום ולחלונות, או אפילו כוהל.
אל תפחדו מהשימוש במים – האלומיניום אינו מחליד.

 

ניקוי החלקים הפנימיים

הצירים והחלקים הנעים במנגנון החלונות הם אומנם פחות חשופים ללכלוך, אולם גם לשם הוא נוטה להגיע, ולהצטבר במרוצת הזמן. כדי ליהנות מחלונות בלגיים וחלונות אלומיניום נקיים באמת, צריך מפעם לפעם לדאוג גם לתחזוקת חלקים אלו. במקרה זה, עדיף להימנע מחומרי ניקיון שונים, ולהעדיף ניקוי יבש – מברשת תוכל לסייע לכם להגיע לכל המקומות הדרושים. במידת הצורך, אחרי שנים רבות, שמנו את החלקים הפנימיים בחלונות בלגיים ואלומיניום על מנת שהפעלתם תוסיף להיות קלה ונוחה