לא ברור אם בעקבות יחסי ציבור גרועים או בעקבות חיסכון של קבלנים בבניית דירות חדשות, לחלונות הדריי קיפ מיוחסת פחות מודעות לעומת סוגי חלונות אחרים (הזזה למשל). כפי שתבינו מייד, חלון דריי קיפ נחשב לאחד מסוגי החלונות האיכותיים ביותר, וזאת בשל מגוון יתרונות שהוא מציע למי שמשכיל להתקינו.

 

חלון דריי קיפ – למה הכוונה?

חלונות הזזה נעים על גבי מסילה. חלונות ציריים נעים על גבי צירם. חלונות של שירותים ומקלחות נפתחים כלפי פנים ובצורה חלקית. ומה אם נגיד לכם שקיים סוג חלון נוסף שהוא אינו מסוג הזזה אך כולל בו זמנית את אפשרות הפתיחה הצירית ואפשרות הפתיחה החלקית פנימה? חלון דריי קיפ הוא בדיוק חלון שכזה! מדובר בחלון צירי לכל עניין ודבר שנפתח באמצעות ידית לכיוון פנים החדר. החלון כולל מנגנון שמאפשר את סגירת החלון ומשיכה שלו כלפי פנים, כך שהוא נפתח באופן חלקי בדיוק כמו חלונות השירותים והמקלחות. כל זאת באמצעות משיכת ידית אחת, באופן קל ופשוט.

 

חלון דריי קיפ לאמבטיה

 

מהם היתרונות של מגנון הדריי קיפ?

  • בעוד השימוש בחלונות הזזה או חלונות ציריים מאוד מסוכן כשמדובר על ילדים סקרנים שעשויים לטפס וליפול חלילה, השימוש בחלון דריי קיפ מאפשר פתיחה חלקית שלו כלפי פנים החדר, מה שמונע נפילות באופן מוחלט.

 

  • לכולכם בוודאי מוכרת הבעיה של חלונות ציריים או על בסיס הזזה שדרכם נכנסים יותר מדי אוויר ואור במצבם הפתוח. המצב שנוצר הוא רוח פרצים או שמש מסנוורת שנכנסת לחלל החדר עד לצורך לסגור את החלונות לגמרי. חלון דריי קיפ לעומת זאת מציע יתרון אדיר למשתמש בכך שהוא נפתח ממצבו הסגור דרך חלקו העליון. באופן זה אפשר לווסת את חדירת האוויר והאור בצורה אידיאלית.

 

חלון דריי קיפ אלומיניום

 

יתרון נוסף טמון ביכולת הניקוי הנוחה של חלונות הדריי קיפ, שכן לעומת חלונות ההזזה שיש להוציאם מהמסילה באופן מסורבל, כל חלון דריי קיפ הופך בין רגע לחלון צירי שאותו אין שום צורך לשלוף, ועל כן הוא מאפשר הגעה נוחה לכל שטח הזגוגית והמסגרת בקלות. בנוסף, מאחר וזהו חלון צירי שנסגר על כל שטח מסגרת החלון, מדובר בחלון שמבודד הרבה יותר טוב מפני חום וקור וגם מהבחינה האקוסטית.