רק בישראל, מדינת מיזוג הגלויות, נוכל למצוא בבית אחד שטיח פרסי, שעון שוויצרי, קפה טורקי וגם חלון בלגי. כי אם יש מאפיין אחד שבו אנו ידועים יותר מכל, הרי שזוהי היכולת לזהות את היתרונות והמעלות שבתרבויות ובמדינות אחרות, ולנכס אותם לעצמנו. כך קרה גם בתחום הבנייה הביתית. מאז ומעולם חיפשנו אחר החלון האידיאלי: זה שיגן עלינו מפני איתני הטבע, יבודד רעשים חיצוניים, יבטיח את פרטיותנו, ישתלב היטב עם העיצוב של הבית וגם יהיה קל לתחזוקה.

במשך שנים רבות נאלצנו להתמודד עם חלונות שפרופיליהם עשויים מעץ או מפלסטיק, ועם שלל הבעיות שהם הביאו עימם. עד שגילינו את החלון הבלגי – החלון שאפשר לנו ליהנות משילוב ייחודי של יתרונות ומעלות במוצר אחד.

 

חלון בלגי אחד ויתרונות רבים לו

חלון בלגי הוא חלון שהפרופילים שלו עשויים מאלומיניום. הוא קיבל את שמו מכיוון שבמשך שנים החלונות הבלגיים אפיינו את צורת הבנייה בבלגיה.

כיום, החלון הבלגי כבר מזמן שחצה את גבולותיה הטריטוריאליים של בלגיה. הסיבה לכך נעוצה בעובדה שתכונותיו הייחודיות של האלומיניום הפכו לשם דבר ברחבי העולם כולו, ולכן במדינות רבות החליטו לאמץ אותו לטובת ייצור חלונות.

עם חלון בלגי כל אחד מאיתנו יוכל ליהנות משפע של יתרונות:

 

איטום ובידוד תרמי

האלומיניום נודע בכושר האיטום והבידוד הגבוה שלו. לפיכך, הוא אידיאלי לייצור חלונות, שאמורים להגן עלינו מפני איתני הטבע. ואכן, החלון הבלגי מצליח למנוע את חדירתם של חום, קור, גשם ורוח לתוך הבית. בעשותו כך, החלון הבלגי גם תורם לאיכות חיינו וגם חוסך לנו את הוצאות החימום וההסקה של הבית.

 

בידוד אקוסטי

לאלומיניום יש גם כושר בידוד אקוסטי גבוה במיוחד, והוא יכול למנוע או לצמצם את חדירתם של רעשים חיצוניים. לכן, חלון בלגי הוא חלון שכל מי שגר בקרבת כבישים סואנים, אזורי תעשייה, גני שעשועים ושאר אזורים רועשים, יפיק ממנו תועלת רבה.

 

עמידות לאורך שנים

בעוד שחלונות אחרים נוטים להישבר, להתפרק, להיסדק או להצהיב, החלון הבלגי ניחן בכושר עמידות גבוה במיוחד. האלומיניום הוא מתכת שעמידה בפני חלודה וקורוזיה (שיתוך), וציפויה גם מקנה לה עמידות בפני שריטות, מכות וחבלות מכאניות או פגעי מזיקים. תכונות אלו מאפשרות לחלון הבלגי לשמור על מראהו החדש, השלם והנקי לאורך שנים ארוכות.

 

ידידותיות לסביבה

החלון הבלגי נפוץ במיוחד בתהליכי בנייה ירוקה, זאת משום שהוא מאפשר לנו לצמצם את צריכת האנרגיה שלנו. פרט לעובדה שהאלומיניום ניחן בכושר בידוד יעיל ולכן הוא גורם לנו לצמצם את צריכת החשמל שלנו בגין חימום והסקה, האלומיניום הוא גם חומר גלם חזק במיוחד.

חוזק זה מאפשר לייצר ממנו פרופילים גדולים עבור חלונות בעלי מפתחי זכוכית גדולים במיוחד. כפועל יוצא, החלון הבלגי (במידה וממוקם בכיוון הנכון בבית) מאפשר לאור טבעי רב להיכנס לבית, ובכך חוסך לנו את הוצאות התאורה. וככל שאנו צורכים פחות חשמל עבור תאורת הבית, כך אנו גם תורמים לאיכות הסביבה.