מבין סוגי החלונות השונים, אין ספק כי אלו בעלי מנגנון ההזזה הינם הנפוצים ביותר. האמת היא שאין זה פלא, שכן חלונות על בסיס הזזה מעניקים לחדרים בהם הם מותקנים יתרונות רבים ביותר, החל ממראה אסתטי ונעים לעין ועד לחיסכון אדיר במקום. כיום ניתן למצוא מספר סוגים של חלונות הזזה ברשתות המובילות, ואנו כאן על מנת לסקור עבורכם את האופציות היותר איכותיות.

הכנסו לקטלוג חלונות אלומיניום

חלונות הזזה

אלו סוגי חלונות הזזה קיימים לרכישה?

בעבר, האפשרות היחידה ברכישת חלונות הזזה הייתה הבחירה בברזל. חלונות אלו הגיעו עם פרופילים בלגיים ברוחב פרופיל דק למדי ומאחר והברזל נחשב לחומר חזק דיו, גם חתכים דקים אלו יכלו לשאת משקלים אדירים על גבם ולהחזיק חלונות גדולים במיוחד. עם השנים שחקן חדש חדר לתחום וכבש אותו באופן מוחלט, אנחנו מתכוונים לחלונות אלומיניום כמובן. חומר זה אינו מתחמצן ומחליד, אינו דורש תחזוקה, גמיש מבחינה עיצובית וגם חזק ביותר, כך שניתן להגיע למראה האסתטי הרצוי ולאותם המשקלים בדיוק כפי שמציג הברזל, רק במחיר הרבה יותר שפוי. עד היום הברזל והאלומיניום נחשבים לחלונות ההזזה הנפוצים ביותר, כאשר מלבד הבחירה בסוג בחומר ניתן למצוא גם את החלוקה הבאה:

  • חלונות הזזה לתוך כיס – חלונות אלו נכנסים אל תוך גומחה מוסתרת בתוך הקיר כך שבזמן פתיחתם נחשף חלון פתוח לחלוטין. היתרון של כל חלון הזזה מהסוג הזה טמון בכניסה טובה יותר של אוויר ואור ואסתטיקה עיצובית מושלמת.
  • חלונות כנף אל כנף – במקרה זה הכנפיים של החלונות אינן נכנסות לתוך כיס אלא חולפות אחת על פני השנייה במסילות נפרדות. היתרון של מנגנון זה הוא בכך שגם במצב פתוח החלון אינו תופס מקום במרחב.
  • חלונות משולבים – כאן מדובר על חלונות הזזה שכוללים מנגנונים שונים שהופכים אותם לבעלי יכולות פתיחה נוספות כגון מג'יקליל (שילוב פתיחה צירית) ומנגנון דריי-קיפ שמאפשר הטיה צידית (כמו בחדרי שירותים).

מעבר לכך, ניתן למצוא סוגי חלונות הזזה נוספים בהתאם למבנה שלהם ורוחב חתך הפרופיל, כל זאת בהתאמה מלאה לגודל המפתנים ומשקל הזגוגיות שתרצו.

חלון הזזה

חידושים בתחום שכדאי לדעת עליהם

הזכרנו כבר את המנגנונים השונים של חלונות ההזזה המשולבים. מדובר בחלונות חדשים יחסית שמציעים פתרון מצויין עבור ניקיון החלונות, פעולה שבעבר חייבה את ניתוק החלונות מהמסילה ושטיפה שלהם במקלחת, ואלו כיום באמצעות מנגנונים אלו קל להגיע לכל חלק בהם ולנקותם בקלות. מעבר לכך, ישנם מספר פתרונות נוספים שעליהם כדאי לדעת וביניהם ההחלפה האפשרית של מברשות המסילה באטמים מגומי מיוחד. גומי זה עוזר לבודד כל חלון הזזה בצורה טובה יותר מפני חדירת חום, קור ורעשים וכמו כן, מונע שחיקה של החלק הנע ואת שריטת הצבע. מעבר לזאת, חלונות הזזה יכולים להגיע בימינו גם בצורה מובנית עם המסגרת וארגז תריס מוסתר, מה שמאפשר מראה אסתטי ומרשים.

הכנסו לקטלוג חלונות בלגים

שתהיה לכם קנייה נעימה ומוצלחת!