בשנים האחרונות האלומיניום החליף כמעט לחלוטין את הפרופילים ומסגרות העץ והברזל עבור חלונות. תופעה זו התרחשה בעקבות גילוי תכונות האלומיניום המופלאות אשר מתבטאות ביכולת לשאת משקלים אדירים, בידוד ברמה גבוהה מקור וחום, יכולות בידוד אקסוטיות, עמידות בפני חלודה ויכולות עיצוב מגוונות שלא מתאפשרות בחומרים אחרים. כמובן שכל זאת נכון כל עוד רוכשים חלונות אלומיניום איכותיים ממותגים מובילים בלבד. להלן מספר דגשים שחשוב לבדוק ולהיזהר מהם על מנת לבצע רכישה מוצלחת.

חיקויים וזיופים

בישראל פועלות מספר חברות מובילות שמייצרות פרופילים עבור חלונות אלומיניום. חברות אלו שמות דגש רב על תהליכי ייצור נאותים ועל כן זוכות בציונים לשבח ממכוני התקנים בארץ ובעולם ומייצאות את מוצריהן גם לארצות שמעבר לים. הסטנדרטים של חברות אלו גבוהים ומתקיימת בהן בקרת ואבטחת איכות ברמה גבוהה לפני השחרור לשיווק. ובדיוק כפי שישנם מוצרים איכותיים ביותר, כך ניתן למצוא ספקים שמציעים מחירים זולים משמעותית ומספקים בתמורה פרופילי אלומיניום נחותים שאינם מתקרבים לקריטריונים הגבוהים שהוזכרנו, וכמו כן, לעיתים רבות מדובר בחיקויים וזיופים של המוצרים האיכותיים יותר. במילים אחרות, הלקוח עשוי לרכוש מוצר שהוא חושב שהוא איכותי ואולי נושא את לוגו החברות המוכרות, אך בפועל הוא מקבל מוצר נחות, במחיר רגיל או זול יותר.

התקנה לקויה

על מנת שחלונות האלומיניום שתרכשו אכן ישרתו אתכם זמן רב ויפגינו את התכונות והיתרונות הטובים המיוחסים להם, לא די לרכוש את מותגי המקור ותו לא. יש לקחת בחשבון כי חלונות אלומיניום יעמדו בגאון לאורך שנים רבות רק אם הם הותקנו ברמה הגבוהה ביותר. ההתקנה מחייבת תשומת לב לפרטים הקטנים, מדידות וחיתוכים מדוייקים וחישוב מושכל של משקל הזגוגיות על הפרופילים שנבחרו. מאחר ומדובר בחלונות, הרי שהמנגנונים שלהם חייבים להיות תואמים לחלונות והתקנות לקויות פשוט מחבלות ביכולת השימוש לאורך זמן.

התוצאה הסופית של זיופים ו/או התקנה לקויה

בסופו של דבר, כאשר רוכשים חלונות אלומיניום מזויפים, נחותים או כאלו שהותקנו בצורה לקויה מסתכנים באופן הבא :

  • יכולות בידוד שאינן טובות – עניין שגורם לבזבוב משאבי אנרגיה בהוצאות החימום והקירור של הבית.

  • סכנת בטיחות – חלונות שאינם איכותיים עשויים לקרוס תחת יושביהם ולגרום לנזקים אדירים.

  • יציאה מכלל פעולה – אי דיוקים בהתקנה גורמים לפגיעה בפרופילים, עיקום שלהם ובסופו של דבר לחלונות שאינם נסגרים ונפתחים בצורה טובה עד להרס המנגנון.

  • מראה – פרופילי אלומיניום נחותים, שלא נצבעו בצורה טובה מאבדים את הברק ואף מתקלים לאחר פרק זמן שאינו רב.

כפי שניתן להבין, הניסיון לחסוך לא באמת משתלם ובסופו של דבר תשיגו חלונות אלומיניום בסטנדרט נמוך שפשוט לא יספקו את הסחורה. על מנת לנקוט בכל אמצעי הזהירות יש לבחור אך ורק במשווק ומתקין שמורשה ע"י החברות והמותגים הגדולים והמובילים בארץ. את הרשימה ניתן למצוא באתרי האינטרנט של חברות אלו, שמציעות גם שירות לקוחות זמין.  בהצלחה!