פירוש השם ויטרינה הינו "חלון ראווה", מושג שלאורך שנים היה מוכר לרובנו בעיקר מתחום החנויות והעסקים שמציגים את מוצריהם לתצוגה דרך חלון, אך כיום הפך למבוקש ביותר גם בדירות ובתים פרטיים. כל ויטרינה במקרה שכזה היא בעצם חלון ראווה גדול שפונה אל החצר או אל הנוף הפתוח, והיא מאופיינת בזגוגיות זכוכית גדולות ופרופילים שתוחמים אותה ומעניקים לקומפלקס את המראה העיצובי הנדרש. אחד מסוגי הוויטרינות שהחלו לצבור תאוצה בשנים האחרונות הן ויטרינות אלומיניום, חומר שמוכר היטב מתחום החלונות ולו יתרונות רבים למשתמש. מתעניינים להשתדרג עם ויטרינות שכאלה? להלן מידע מועיל שחשוב שתתייחסו אליו בזמן הרכישה.

היתרונות של ויטרינות אלומיניום

היתרון של כל ויטרינה ואין זה משנה ממה היא עשויה, הוא בכך שניתן ניתן לוותר על הפרדה בין פנים הבית לחצר או למרפסת באמצעות קיר בטון וחלון ולהסתפק בשטח צפייה נמוך, ופשוט להתחיל ולראות כל יום את הנוף ב- 180 מעלות. הוויטרינות של ימינו מעוצבות להפליא, הן מכניסות המון אור שמש לבית ונותנות לבעלי הבית להרגיש את החלל שבחוץ הרבה יותר טוב ואף להשגיח על הילדים ללא קושי במקרה הצורך. ולמה דווקא אלומיניום אתם בוודאי שואלים? ובכן, ויטרינות אלומיניום הן ויטרינות שעשויות מפרופילים של חומר פופולארי במיוחד בתחום החלונות, כזה שתומך בזגוגיות הזכוכית באופן מושלם בזכות חוזקו הרב, ובעל יכולות עיצוב מרשימות שנקבעות על פי החתך, הכיפופים והגימורים המגוונים שניתן להשיג בזכות חומר זה. בנוסף לכך האלומיניום הוא חומר שעמיד בפני רטיבות ואינו זקוק לתחזוקה משום סוג שהוא.

ויטרינות אלומיניום

ויטרינות אלומיניום – דגשים חשובים

כמובן שעל מנת לזכות בכל היתרונות שהוזכרו לעיל, חשוב מאוד לשים לב כי הפרופילים של הוויטרינה שמעניינת אתכם אכן יוצרו ע"י חברה בעלת שם, נושאים את לוגו החברה ואת סמל מכון התקנים הישראלי. במידה ואתם נתקלים בפרופילים "אנונימיים" שאינם נושאים את הסימנים הללו, ראו הוזהרתם, שכן פרופילי אלומיניום מאיכות נמוכה עתידים לקרוס תחת העומס של הזגוגיות ולגלות סימני שחיקה מוקדמים. באותו האופן, בררו כי החברה או בעל העסק עימם התקשרתם הם אכן משווקים ומתקינים מורשים של אותו המותג. רק כך תוכלו להיות בטוחים כי חומרי הגלם הינם מקוריים ואיכותיים וכי ההתקנה תתבצע באופן מקצועי ומדוייק. המידע הזה נמצא באתרי האינטרנט של החברות וקל מאוד לבירור. כמו כן, חשוב מאוד לדעת כי מגוון האפשרויות ברכישת ויטרינות אלומיניום הינו רב ביותר וכולל פרופילים עבים, דקים, פרופילים בעיצוב מודרני, כפרי או עתיק ובמגוון צבעים. לכן רצוי מאוד להתייעץ עם המומחים על מנת להתאים את הוויטרינה שתתאים באופן מושלם לביתכם. מעבר לזאת, מאחר וויטרינות חושפות את הבית לכניסת שמש רבה, חשוב לוודא כי אתם דואגים מראש לפתרון הצללה איכותי כאשר בהחלט ניתן לבחור בפתרון מובנה בתוך הזגוגיות עצמן וליהנות מהצללה מגוונת (עד להחשכה מוחלטת) והיעדר הצורך לנקות את שלבי הצילון. קיימים צילונים שנפתחים ונסגרים באמצעות מנגנון ידני ואחרים ע"י מנגנון חשמלי.

ויטרינה אלומיניום

בנוסף זכרו לבקש אחריות על הוויטרינות הן מבחינת החומרים (אחריות של המותג) והן מבחינת ההתקנה.